Acțiunea Clubului Rotary Turda, ”Sănătate prin prietenie”, a continuat la Aiton și Rediu

Clubul Rotary Turda a continuat proiectul ”Sănătate prin prietenie”, asigurând consultaţii gratuite populaţiei din localităţile Aiton şi Rediu, în perioada 13-14.11.2015.

În cadrul acţiunilor desfăşurate, s-a urmărit efectuarea unui screening prin măsurători ecografice, E.K.G. şi a tensiunii arteriale, pentru 41 de persoane, care s-au prezentat la consultaţii.

Activitatea medicală a fost asigurată de către medici şi asistenţi voluntari din cadrul Spitalului Militar de Urgenţă ,,Constantin Papillian” Cluj Napoca, dr. Moldovan Ioan, dr. Bănuţ Dan şi asistenţi medicali Curticăpean Viorica şi Pop Alina.

Clubul Rotary Turda îşi propune să continue proiectu,l prin activităţi programate şi în alte localităţi din jurul municipiului Turda.

100_7323 100_7327 100_7342 100_7343