Guvernatorul Districtului Rotary 2241 România și Republica Moldova în vizită la Club Rotary Turda

Luni, 17 octombrie, Clubul Rotary Turda  i-a avut ca oaspeți pe Mircea Solovăstru, Guvernatorul Districtului Rotary 2241 România și Republica Moldova, însoțit de Nelu Uțiu – Asistent Guvernator,  Silviu Puni – District Strategic Planning Chair  și Ovidiu Cocean –  Rotary Global Rewards Chair.

Scopul acestei vizite a fost acela de a se întâlni cu membrii clubului turdean, pentru a se cunoaşte mai bine, pentru a afla mai multe despre proiectele prin care clubul sprijină comunitatea locală, identificând împreună oportunități pentru implementarea de noi proiecte în beneficiul comunității.

Guvernatorul Mircea Solovăstru a remarcat faptul că ”deși nu e un club numeros, rotarienii din Turda se remarcă prin prietenia care s-a legat între ei și care iese în evidență atunci când fiecare își pune în slujba Rotary expertiza profesională.”

Îți mulțumim Mircea pentru gândurile bune și pentru prietenia caracteristică rotarienilor! Vizita la Turda ne-a onorat și ne-a bucurat în același timp!

IMG_1521 IMG_1532 IMG_1553 IMG_1559 IMG-20161017-WA0017

Club Rotary Turda